SRAM i komisja CPSC zawiadamia o wycofaniu z rynku dźwigni zmiany biegów

SRAM i komisja CPSC zawiadamia o wycofaniu z rynku dźwigni zmiany biegów
02.02.2024

SRAM i komisja CPSC zawiadamia o wycofaniu z rynku dźwigni zmiany biegów

 

USA - Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wydała w czwartek 01.02.2024 wezwanie do wycofania niektórych 12-biegowych dźwigni zmiany biegów/hamulca SRAM ze śrubą zaciskową, która może się poluzować. Firma SRAM powiadomiła dealerów i współpracujące firmy o problemie w październiku 2023. Rzecznik firmy informuje, że SRAM wymienił już około 20.000 śrub na całym świecie.

 

Zgodnie z zawiadomieniem komisji CPSC akcja dotyczy 61.300 sztuk w USA i 2940 w Kanadzie. Konsumenci posiadający takie dźwignie proszeni są o kontakt z firmą SRAM. Wezwanie komisji.

 

Wycofanie dotyczy wszystkich 12-biegowych dźwigni zmiany biegów/hamulca SRAM sprzedawanych osobno jako zestawy modernizacyjne lub zamienne. Konsumenci proszeni są o sprawdzenie dźwigni pod kątem dokręcenia. Jeśli dźwignia obraca się lub jest luźna, konsumentowi zostanie zaoferowana bezpłatna kontrola montażu hamulca u autoryzowanego sprzedawcy SRAM. Jeżeli podczas kontroli u dealera instalacja hamulca będzie poluzowana, śruba zaciskowa zostanie dokręcony lub wymieniony bezpłatnie dla konsumenta.

Dźwignie były sprzedawane od czerwca 2019 roku do października 2023 roku w cenie od 220 do 675 dolarów. Firma SRAM wydała zawiadomienie o zaprzestaniu sprzedaży sprzedawcom detalicznym w dniu 31 października. W zawiadomieniu stwierdzono, że dotyczy to wszystkich 12-biegowych dźwigni zmiany biegów/hamulca SRAM eTap AXS Red, Force, Rival i Apex wyprodukowanych przed 1 lipca 2023 roku.

 

Nie zgłoszono żadnych incydentów ani obrażeń.

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko dla posiadaczy premium

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla posiadaczy dostępu premium. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie posiadasz dostępu premium, sprawdź dostępne opcje i wybierz najlepszy pakiet dla siebie.