Tajwan. Eksport e-rowerów wzrósł o 20% pomimo burzliwego 2020 roku

Tajwan. Eksport e-rowerów wzrósł o 20% pomimo burzliwego 2020 roku
10.02.2021

Tajwan. Eksport e-rowerów wzrósł o 20% pomimo burzliwego 2020 roku

Tajwańska branża rowerowa będzie świetnie prosperować w 2021 roku. Rekordowo niskie zapasy u dystrybutorów, nowe trendy w stylu życia i ciągły wzrost w kategorii e-rowerów w okresie po panice COVID-19 będą napędzać wzrost rynku, tak mówi się w kuluarach eksperci z branży. Według danych Urzędu Celnego Tajwanu eksport e-rowerów wzrósł w 2020 roku o prawie 20%, do ponad 759 000 sztuk.

W czasie globalnego zamieszania wokół Covid-19 Tajwan zdołał się obronić przed dużym negatywnym wpływem pandemii, którego doświadczyło wiele innych krajów. Jednak branża nadal boryka się z zakłóceniami na rynku, ponieważ zamówienia zostały anulowane na początku pandemii, a dostawy były opóźnione. Sytuacja ma się unormować dopiero w 2023 roku.

Pozytywny start zamienił się w lawinę anulowanych zamówień

Rok 2020 rozpoczął się w bardzo pozytywnym nastroju. Zamówienia spływały powyżej poziomu z roku 2019, było to bardzo optymistyczne po niezłym roku 2019. Decyzja o odwołaniu Taipei Cycle Show 2020 nie była łatwa. W rzeczywistości były to jedne z pierwszych międzynarodowych targów branżowych, w które tak mocno uderzyły obostrzenia związane z paniką COVID-19, później zostały odwołane wszystkie imprezy targowe w branży. Na początku przekładanie wydarzeń targowych było postrzegane jako czasowe rozwiązanie w oczekiwaniu na lepsze czasy. Jednak nie przyszło to tak szybko, jak oczekiwano, a branża tajwańska musi ciągle czekać na kolejne możliwości do zaprezentowania się międzynarodowym kontrahentom z branży.

Na początku roku 2020 eksport pędził w górę, a miesięczne wskaźniki wzrostu rok do roku osiągnęły 75% wzrostu i w styczniu i w lutym. Wpływ pandemii, która rozpoczęła się na przełomie lutego i marca w Europie, był nieunikniony i znalazł odzwierciedlenie w statystykach eksportu.

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko dla posiadaczy premium

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla posiadaczy dostępu premium. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie posiadasz dostępu premium, sprawdź dostępne opcje i wybierz najlepszy pakiet dla siebie.