Wycieczka rowerowa, to dobry biznes

Wycieczka rowerowa, to dobry biznes
08.04.2021

Wycieczka rowerowa, to dobry biznes

W roku 2018 w Niemczech ponad 5 milionów osób skorzystało z zorganizowanych wakacji rowerowych. Ta ogromna rzesza potencjalnych konsumentów od 2018 roku zwiększyła się kilkukrotnie.

Pandemia korona wirusa nie tylko zwiększyła zainteresowanie i popyt na same rowery, ale zwiększyła także zainteresowanie wycieczkami rowerowymi. Dla potwierdzenia tej tezy przeprowadzono reprezentatywne badanie Cyclelo. To internetowy portal poświęcony wycieczkom rowerowym, założony przez Ingo Heinricha w 2020 roku we współpracy z Innofact AG. Poprzez badanie określono, jak pandemia COVID-19 zmieniła zainteresowanie Niemców wycieczkami rowerowymi.

Wyniki badania sondażowego są niezwykle pozytywne dla branży rowerowej: dzięki COVID-19 prawie co trzecia osoba (30 proc.) zwiększyła w tym roku zainteresowanie turystyką rowerową. 34 procent Niemców może sobie wyobrazić wakacje na rowerze w tym roku, a „być może” kolejne 27 procent.

Dalsza cześć wpisu dostępna tylko dla posiadaczy premium

Dalsza część tego wpisu dostępna jest tylko dla posiadaczy dostępu premium. Zaloguj się używając przycisku poniżej. Jeśli jeszcze nie posiadasz dostępu premium, sprawdź dostępne opcje i wybierz najlepszy pakiet dla siebie.